پرسش‌های متداول

زبان عربی فصیح به چه معناست؟

عربی فصیح؛ زبان عربی رسمی و مشترک بین همه کشورهای عربی است. عربی فصیح؛ زبان قرآن کریم، روایات، ادبیات عربی و همچنین زبان تدریس آکادمیک و کتاب و مقالات و زبان رسانه‌ها و روزنامه‌ها و مجلات است.


  • لهجه‌های مختلف عربی چیست؟

هر منطقه یا کشوری، زبان و گویش محلی مخصوص به خود دارد که با زبان عربی فصیح تفاوت‌هایی دارد. به این گویش عربی محلی، لهجه گفته می‌شود. لهجه‌های شامی، مصری، عراقی و خلیجی از جمله لهجات عربی هستند.


  • در آکادمی نتحدث کدام نوع از زبان عربی تدریس می‌شود؟

رویکرد اصلی آکادمی نتحدث آموزش زبان عربی فصیح از مقدماتی تا پیشرفته و تخصصی است، اما به تناوب دوره‌های آموزشی لهجات عربی نیز اطلاع رسانی و برگزار خواهد شد.


  • آیا یادگیری زبان عربی در سنین بزرگسالی ممکن است؟

نتایج مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که تفاوتی میان بزرگسالان و کودکان در یادگیری زبان دوم وجود ندارد. کودکان و نوجوانان تنها در کسب لهجه نسبت به بزرگسالان برتری دارند.


  • آیا برای شرکت در دوره آموزش جامع مکالمه زبان عربی باید تعیین سطح شوم؟

تعیین سطح تنها مخصوص «سطح میانی و پیشرفته دوره جامع مکالمه زبان عربی»، «دوره آمادگی اشتمال» و «دوره‌های پیشرفته تخصصی» است. سایر کلاس‌ها نیاز به تعیین سطح ندارد. در صورتی که حداقل یکسال به شکل آکادمیک مکالمه زبان عربی خوانده‌اید می‌توانید به بخش تعیین سطح بروید.


  • چگونه می‌توانم در یک کلاس ثبت نام کنم؟

- اگر این اولین بار است که در یکی از کلاس‌های آکادمی نتحدث ثبت نام ‌می‌کنید لازم است که ابتدا از طریق منوی حساب کاربری و ثبت نام، حساب کاربری خود را ایجاد کنید. این کار به راحتی و سرعت انجام می‌شود.

«لطفا پیش از ثبت نام در کلاس و واریز وجه با تماس با شماره 09303110750 و یا از طریق صفحه تماس با ما از وضعیت و زمان تشکیل آن کلاس اطلاع پیدا کنید.»

- دوره مورد نظرتان را از صفحه اصلی یا از  منوی دوره‌های آموزشی پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.

- جزئیات و مشخصات کلاس را بخوانید.

- نوع کلاس (خصوصی یا نیمه خصوصی) و سطح کلاس را در صورت نیاز انتخاب کنید.

- جزئیات و قیمت کلاس را مشاهده کنید.

- بر روی عبارت «افزودن به سبد خرید» کلیک کنید و مراحل خرید را تکمیل کنید.

- واریز را بر اساس شماره کارت انتخابی از طریق کارت به کارت یا واریز به حساب انجام دهید.

- شماره پیگیری پرداخت را در محل خواسته شده اضافه کنید.

- بعد از اتمام مراحل ثبت نام و پس از تایید پرداخت، پیامک انجام ثبت نام به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد و مشخصات ورود به کلاس به موبایلتان فرستاده می‌شود.


  • در هر کلاس آموزش جامع مکالمه زبان عربی چند زبان آموز شرکت می‌کنند؟

کلاس‌های نیمه خصوصی در آکادمی نتحدث با ۶ زبان آموز  و کلاس‌های خصوصی  با یک زبان آموز  برگزار می‌شود.


  • اگر داوطلب شرکت در کلاسی در غیر زمان‌های تعیین شده در فرم ثبت نام باشم باید چه کار کنم؟

برای این منظور از طریق صفحه تماس با ما، تماس بگیرید.


  • آیا آکادمی نتحدث کلاس خصوصی یک نفره هم دارد؟

بله، اگر می‌خواهید در کلاس خصوصی شرکت کنید برای ثبت نام و یا اطلاع از مشخصات کلاس‌های خصوصی، پس از کلیک روی نام هر دوره، گزینه «خصوصی» را از منوی «نوع کلاس»  انتخاب کنید.


  • چگونه می‌توانم پس از پایان دوره جامع مکالمه زبان عربی مدرک معتبر دریافت کنم؟

در حال حاضر تنها مدرک معتبر در زبان عربی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است مدرک «اشتمال» است. کسانی که دوره جامع مکالمه زبان عربی را در آکادمی نتحدث به پایان برده‌اند به راحتی در این آزمون پذیرفته می‌شوند. برای اطلاع درباره آزمون اشتمال به صفحه کلاس‌های آمادگی آزمون اشتمال در آکادمی نتحدث مراجعه کنید.