بایگانی نوشته‌ها

ترفندهای خلاصه‌نویسی عربی

ترفندهای خلاصه‌نویسی عربی

خلاصه‌نویسی در بسیاری از دوره‌های آموزشی آکادمی نتحدث از بخش‌های اساسی کلاس است. مقاله حاضر نکات مهمی را ارائه می‌کند که با رعایت آن‌ها می‌توانید یک خلاصه استاندارد بنویسید. در خلاصه‌نویسی ملاحظاتی مخصوص به زبان عربی وجود دارد که معمولا در اولین جلسه دوره‌های پیشرفته مکالمه عربی یا در کلاس‌های مقاله‌خوانی روش گام به گام انجام آن را آموزش می‌دهم. این نکات همچنین در نوشتن خلاصه پایان نامه و مقالات پژوهشی به شما کمک خواهد کرد.
مقصدهای جذاب گردشگری در کشورهای عربی

مقصدهای جذاب گردشگری در کشورهای عربی

مقاله حاضر ترجمه مقاله‌ای است برگرفته از الجزیره نت با عنوان «أقرب مما تتصور.. وجهات سياحية عربية ساحرة» که به فارسی برگردانده‌ام. در این مقاله با برترین و بهترین جاذبه‌های گردشگری در کشورهای عربی آشنا می‌شوید. امیدوارم که مورد توجه شما قرار گیرد.
نوشتن رزومه به زبان عربی در ۱۰ دقیقه!

نوشتن رزومه به زبان عربی در ۱۰ دقیقه!

CV یا رزومه اولین دروازه ورود شما به شغل مورد نظرتان و مقدمه استفاده از فرصت‌های شغلی زبان عربی است. رزومه وسیله‌ای برای معرفی خودتان و توانایی‌ها و مهارت‌هایتان، خلاصه تجربیات قبلی، مدارک تحصیلی و موفقیت‌های شخصی و شغلی شماست. هنگام درخواست هر شغلی، CV همیشه اولین قدم است. اگر به دنبال کار در کشورهای عربی هستید اطمینان حاصل کنید که رزومه‌تان در بهترین شکل نوشته شده است تا بتوانید شغل رویایی خود را به دست آورید. اگر می‌خواهید یک رزومه به زبان عربی یا انگلیسی بنویسید ساده‌ترین راه استفاده از یک فرمت رزومه حرفه‌ای است که به شما کمک می‌کند روی محتوا تمرکز کنید نه روی طراحی. برای دانستن اصول نوشتن رزومه به زبان عربی این مقاله را بخوانید.
چند نکته جالب درباره ادغام که کمتر شنیده‌اید!

چند نکته جالب درباره ادغام که کمتر شنیده‌اید!

إدغام در زبان عربی مبحثی است که هم در قواعد عربی و هم در تجوید و علم القراءات به آن پرداخته شده و به نظر می‌رسد از سوی قراء قرآن کریم بیشتر مورد توجه بوده است. هدف از ادغام، تسهیل و تخفیف در کلام یعنی سهولت و روانی و سادگی در بیان است و از این منظر در مکالمه عربی نیز دارای اهمیت خاص خود است. در این مقاله ضمن آشنایی با بعضی شروط وجوب ادغام در نحو عربی، با برخی شباهت‌ها و تفاوت‌ها در نوع برخورد علمای نحو و قراء با موضوع ادغام آشنا خواهیم شد.