بایگانی نوشته‌ها

خودآموزی زبان عربی و چالش‌های پیش رو!

خودآموزی زبان عربی و چالش‌های پیش رو!

روش خودآموز زبان عربی امروزه تحت تأثیر گسترش شبکه جهانی اطلاعات تغییرات بسیاری به خود دیده است و شیوه‌های خودآموز زبان عربی که در گذشته منحصر در کتاب و نوار بود هم اینک بسیار بهبود یافته است. اما آیا شیوه خودآموز عربی می‌تواند یک روش اساسی برای یادگیری زبان عربی باشد؟ بهره‌گیری از روش خودآموز در کنار روش اصلی آموزش زبان عربی دارای مزایای بسیاری است. اگر می‌خواهید روش خودخوان و خودآموز را برای یادگیری زبان عربی انتخاب کنید قبل از تصمیم‌گیری و شروع به کار با خواندن این مقاله با چالش‌های پیش رو و نقاط ضعف و قوت این روش آموزشی آشنا شوید.
برای به دست آوردن نمره عالی در بخش شنیداری آزمون اشتمال چه نکات مهمی را باید در نظر گرفت؟

برای به دست آوردن نمره عالی در بخش شنیداری آزمون اشتمال چه نکات مهمی را باید در نظر گرفت؟

در آزمون اشتمال یا آزمون بسندگی زبان عربی بخش استماع یا سنجش مهارت شنیدن (Listening) برای برخی از داوطلبان یک بخش چالش برانگیز به حساب می‌آید، بدون شک یکی از مهارت‌های زبان عربی که در روند یادگیری عربی باید به طور جدی به آن پرداخته شود مهارت شنیدن یا استماع است. تشخیص واژگان و اصطلاحات عربی و درک مفاهیم برای کسانی که گوش‌هایشان به اندازه کافی آموخته نشده است ساده نیست، اما نگران نباشید! در این مقاله سعی دارم راهکارهای مهم و دقیقی را برای موفقیت در بخش شنیداری آزمون اشتمال با شما در میان بگذارم.
چند توصیه مهم و پایه‌ای درباره آزمون اشتمال برای دانشجویان دوره دکتری

چند توصیه مهم و پایه‌ای درباره آزمون اشتمال برای دانشجویان دوره دکتری

در این سال‌هایی که آزمون اشتمال به عنوان جایگزین تافل در دوره دکتری برگزار می‌شود استقبال بسیار خوبی از آن شده است. بخش‌های متنوع آزمون اشتمال مثل؛ استماع، ترجمه عربی، اصطلاحات و قواعد عربی هرکدام می‌توانند چالشی در مقابل ما باشند. اگر تصمیم به شرکت در این آزمون دارید حتی اگر تا به حال در زمینه مکالمه عربی کار نکرده‌اید قبل از جستجو درباره منابع اشتمال یا شرکت در کلاس اشتمال این مقاله را بخوانید. توصیه‌های مقدماتی زیر به برنامه ریزی برای موفقیت در آزمون اشتمال به شما کمک خواهد کرد.
چگونه یک زبان آموز ایده‌آل باشم؟

چگونه یک زبان آموز ایده‌آل باشم؟

آدم‌‌های زیادی را دیده‌‌ام که در آموزش عربی به دنبال بهترین‌ها هستند؛ بهترین کتاب، بهترین روش یادگیری، بهترین کلاس، و یا بهترین معلم، اما کمتر کسی در جستجوی «بهترین زبان آموز عربی» است. فکر می‌کنم دیگر وقتش رسیده که پاسخی برای این سؤال پیدا کنیم که؛ چطور می‌­توان بهترین زبان آموز عربی بود؟